Projekotwanie plotki z plastyku na plot i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu do urzędu nie licząc kilku wypadków.

Projekotwanie plotki z plastyku na plot i bramkę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych przypadków.

Sztachetki Winylowe na plot i furtkę ze sztachet nie przewyższające wysokości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów obok prywatnych a także wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania plotki z plastyku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego instalacji i proponowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dołączyć oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania balaski z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy projektowane balustrady Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest nieadekwatne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji jak planowane ploty PVC na ogrodzenie i bramę sztachetowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zorganizowania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s